Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
11 грудня 2017 року Бердичівський міськрайонний суд визнав винним місцевого жителя у скоєнні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 191; ч. 1 ст. 358; ч. 4 ст. 358 КК України (сприяння у привласненні чужого майна, вчинене у великих розмірах; підроблення громадянином-підприємцем офіційних документів, які надають права, з метою використання їх підроблювачем; використання завідомо підроблених документів).
В судовому засіданні було встановлено, що наприкінці грудня 2016 року між Гришковецькою селищною радою Бердичівського району, яка виступала замовником робіт, та обвинуваченим громадянином-підприємцем, було укладено договір підряду щодо виконання робіт по очистці водойми в смт. Гришківці. Однак, виконувати взяті на себе зобов’язання обвинувачений наміру не мав, оскільки на момент укладення вищевказаного договору підряду роботи по очистці ставу в смт. Гришківці вже були фактично виконані невстановленою особою. Підприємець виготовив та підписав ряд офіційних документів в галузі будівництва, в які вніс недостовірні відомості про виконання ним підрядних робіт по очистці водойми та надав вказані завідомо неправдиві документи на підпис замовнику робіт. В подальшому за цими документами він отримав від Гришковецької селищної ради бюджетні кошти в сумі близько 200 тисяч грн., які потім передав невстановленим досудовим розслідуванням службовим особам Гришковецької селищної ради Бердичівського району.
В ході судового розгляду обвинувачений свою вину визнав повністю та попросив суд затвердити угоду про визнання винуватості, укладену між ним та прокурором Житомирської обласної прокуратури. Відповідно до змісту вказаної угоди, він беззастережно визнав свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення, зобов'язався сприяти у викритті більшої кількості кримінальних правопорушень та осіб, шляхом надання органу досудового розслідування відповідних показань та документів, а також погодився на призначення йому узгодженого покарання.
Отже, суд затвердив вказану угоду та, оцінивши всі докази, врахувавши обставини скоєння злочину, особу обвинуваченого, визнав його вину повністю доведеною і призначив покарання у виді 5 (п’яти) років позбавлення волі без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, звільнивши від відбування покарання з іспитовим строком в два роки. Також його зобов’язано періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації і повідомляти зазначений орган про зміну місця проживання та роботи. Крім того, з обвинуваченого стягнуто на користь держави близько 1800 грн. процесуальних витрат.
На вирок суду може бути подано апеляційну скаргу протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
З повним текстом рішення можна буде ознайомитися найближчим часом на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень, повідомляє прес-служба суду.
П