Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
4 жовтня 2017 року в місті Харкові місцевим регіональним відділенням Національної школи суддів України в межах підготовки суддів окружних адміністративних судів проведено апробацію тематичних тренінгів.
Тренінги на теми: “Особливості провадження у справах щодо реалізації права на мирні зібрання” та “Особливості провадження у справах щодо оскарження нормативно-правових актів органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, інших суб'єктів владних повноважень” розроблено групою суддів-викладачів Національної школи суддів України під керівництвом головного наукового співробітника тестологічного центру Національної школи суддів України, судді Вищого адміністративного суду України у відставці Катерини Леонтович.
У проведенні тренінгу на тему: “Особливості провадження у справах щодо реалізації права на мирні зібрання” взяли участь суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Андрій Жук, суддя Одеського окружного адміністративного суду Олена Соколенко, суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Тетяна Шинкар таголовний спеціаліст відділу спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді Тетяна Будниченко. Учасники розглянули правове регулювання реалізації права на мирні зібрання в національному законодавстві України, міжнародні стандарти, що діють у цій сфері, поняття зібрання та “мирний” характер зібрання, а також з’ясували питання щодо дотримання балансу прав та інтересів при втручанні держави в реалізацію права на мирне зібрання та розглянули основні рішення Європейського суду з прав людини щодо свободи мирних зібрань.
Під час тренінгу на тему: “Особливості провадження у справах щодо оскарження нормативно-правових актів органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, інших суб'єктів владних повноважень” з учасниками працювали суддя Сумського окружного адміністративного суду Сергій Глазько, суддя Лубенського міськрайонного суду Полтавської області Василь Даценко та суддя Харківського апеляційного адміністративного суду Яна Макаренко. Цікавими та змістовними були міні-лекції щодо видів нормативно-правових актів, юрисдикції, підсудності та учасників адміністративного процесу у справах щодо оскарження нормативно-правових актів.
Судді-учасники працювали в малих групах, вирішували ситуативні завдання, відповідали на запитання за допомогою системи клікер-опитування.
Наприкінці обох тренінгів учасники висловили свої враження та запропонували нові тематичні напрями для подальшого втілення в розробку навчальних курсів для суддів адміністративних судів та кандидатів на посаду судді.