Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Гребінківським районним судом Полтавської області розпочато проект «Корисні поради з судової практики»

08 вересня 2017, 18:30

Доброго дня, шановні онлайн-відвідувачі фейсбук-сторінки Гребінківського районного суду Полтавської області!

Відсьогодні Гребінківський районний суд Полтавської області розпочинає проект «Корисні поради з судової практики». Мета проекту – поділитися корисними порадами і гірким досвідом інших громадян, аби ви у майбутньому були свідомим та не допускали аналогічних помилок.

Розпочнемо з поради з приводу шахрайських дій по телефону та правил користування банківськими картками.
Так, останнім часом шахраї стають все вигадливішими і придумують нові схеми виманювання грошей. Аферисти намагаються вивідати особисті дані, дістати доступ до банківських сервісів потенційних жертв або змусити їх віддати гроші добровільно.

Основну ставку шахраї роблять на психологію. Жертвам дзвонять на мобільний або стаціонарний телефон і розповідають історію про те, що їх близька людина потрапила в біду або вчинила злочин. За "оперативне" вирішення "проблеми" вимагають гроші. Причому найчастіше інформація знеособлена - шахраї не називають імен, використовують слова "син", "дочка" або, наприклад, "онук". Ставка робиться на ефект несподіванки (пізній/ранній дзвінок) і на психологічний тиск - гроші потрібно передати або перерахувати дуже швидко. У такій ситуації багатьом навіть не спадає на думку зателефонувати родичу, щоб дізнатися, чи все з ним добре.

Якщо вам надійшов такий дзвінок, перш за все не панікуйте, задавайте додаткові питання і не називайте особисті дані. Постарайтеся відразу ж передзвонити родичу, про якого йде мова. Якщо його телефон вимкнений, а шахраї надзвонюють кожну хвилину, залякують вас, попросіть їх передати трубку вашому родичу.

Правоохоронці рекомендують, в разі, якщо вам надійшов такий дзвінок, не поспішайте відмовляти шахраям. Попросіть їх передзвонити, а самі повідомте в поліцію. Це допоможе правоохоронцям їх зловити.

Так, у Гребінківському районному суді Полтавської області перебувала у провадженні цивільна справа про стягнення безпідставно отриманих грошових коштів. Як було встановлено, позивачем (потерпілим) було перераховано на картковий рахунок відповідача грошові кошти в сумі 50 000 грн. з метою аби відпустили його сина, який зі слів зловмисника-шахрая, був затриманий за скоєння злочину. Проте, як виявилося, потерпілий став жертвою шахраїв.

Рішенням Гребінківського районного суду Полтавської області від 6.06.2017 року позовні вимоги позивача (потерпілого) було задоволено частково, стягнуто з власника банківської картки на яку було перераховано кошти «для звільнення сина» на користь позивача безпідставно отримані 49 750 грн., 640 грн. судових витрат, проте у стягненні 250 грн. (комісія банку) – судом відмовлено. Детальніше рішення за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/Review/66941982. Апеляційним судом Полтавської області рішення Гребінківського районного суду Полтавської області від 6.06.2017 року було залишено без змін.

Проте, саме цікаве, що власниця картки, куди позивач перераховував кошти, передала її своєму знайомому (куму) і коли через 5 днів отримала смс-повідомлення про переведення її банківської карти, що знаходилася у користуванні шахрая, на інший номер телефону, звернулася до нього з проханням повернути картку, але останній повідомив, що він її втратив. Тільки після цього власник картки звернулася до у банківську установу із заявою про заблокування картки.

Таким чином, власниця карти тепер має відшкодувати позивачу безпідставно отримані 49 750 грн. та 640 грн. судових витрат.

Тому, шановні громадяни будьте уважними, не передавайте свої банківські картки нікому та неухильно дотримуйте інструкцій банку з приводу правил користування картками аби уникнути таких неприємних ситуацій !

Джерело 

За повідомленням прес-служби суду