Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк 22 червня 2017 року провів робочу зустріч з представниками нової Програми ЄС "Підтримка реформ у сфері верховенства права в Україні (ПРАВО)".
Оскільки Проект Європейського Союзу "Підтримка реформ юстиції в Україні" завершує свою діяльність у грудні 2017 року у той час, як Стратегія з реформування судочинства, судоустрою та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки продовжить діяти, Європейський Союз вирішив продовжити підтримку реформ у сфері юстиції в Україні новою програмою “ПРАВО”, що розрахована на 5 років. Ця програма складатиметься з двох компонентів. Перший компонент – Юстиція, другий – стосуватиметься правоохоронних органів, а також прокуратури. Метою нової Програми ЄС “ПРАВО-Юстиція” є надання стратегічних засобів та технічної підтримки українським бенефіціарам для того, аби зробити внесок в успішну імплементацію реформ у сфері юстиції у відповідності зі Стратегією реформування судочинства та Планом дій, а також забезпечити відповідно підтримку після прийнятих змін до Конституції та відповідного законодавства.
Зеновій Холоднюк, вітаючи учасників зустрічі, подякував міжнародним експертам за увагу до реформи системи правосуддя та поінформував про етапи реалізації судової реформи та останні законодавчі зміни.
Голова ДСА України розповів про співпрацю органів правосуддя у реалізації новацій, про досягнення у впровадженні проекту "Електронний суд", про фінансування установ системи правосуддя та про виклики, які постають перед органами правосуддя у зв'язку із змінами до процесуальних кодексів, які наразі знаходяться на розгляді у Верховній Раді України. Очільник ДСА України детальніше спинився на питаннях забезпечення судів приміщеннями та охороною.
Експерт ЄС з підготовки програми в секторі юстиції Ервін Роозе висловив сподівання, що співпраця Державної судової адміністрації України з новою програмою ЄС в питаннях посилення незалежності, ефективності, цілісності та підзвітності судової влади, впровадженні електронного судочинства та поглибленні комунікації з суспільством матиме позитивний результат і сприятиме ефективній діяльності українських судів. "Результати вашої роботи, які спрямовані на економію державних коштів та оптимізацію судових процесів приємно вражають", – зауважив Ервін Роозе.
Учасники зустрічі сторони домовилися і надалі підтримувати партнерські стосунки та здійснювати обмін досвідом.