Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Схвалення проєкту Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки у редакції, запропонованій Національним агентством з питань запобігання корупції, порушить конституційний принцип верховенства права в Україні та поставить під загрозу безумовність дії вітчизняної публічної влади в межах території України. Такого висновку дійшли судді Запорізького окружного адміністративного суду, проаналізувавши проєкт Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки.
«Залишається незрозумілим, які саме аргументи (офіційні документи, соціологічні дослідження тощо) покладені в основу безапеляційного твердження НАЗК про існування корупції у сфері справедливого суду українського суспільства», – зауважують судді Запорізького окружного адміністративного суду в листі, надісланому до Вищої ради правосуддя, яка ініціювала обговорення проєкту Антикорупційної стратегії серед суддівської та професійної спільноти.
На думку суддів Запорізького окружного адміністративного суду, у разі недоведеності існування об’єктивних чинників соціальної обумовленості реформування судової гілки влади відповідні законодавчі ініціативи НАЗК є категорично неприйнятними. «Вважаємо, що підрозділ 3.1 «Справедливий суд» розділу ІІІ «Запобігання корупції у пріоритетних сферах» Антикорупційної стратегії спрямований не стільки на боротьбу з корупцією у сфері правосуддя, скільки на переформатування самої системи судоустрою України», – наголошують судді.
Як повідомлялося раніше, Вища рада правосуддя на засіданні 10 липня розглянула надісланий до ВРП Національним агентством з питань запобігання корупції проєкт Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки в частині розділу «Справедливий суд» та затвердила попередню позицію ВРП щодо цього проєкту.
ВРП дійшла висновку, що положення проєкту Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки, які стосуються запобігання корупції у судовій владі, не відповідають цілям та завданням діяльності НАЗК, суперечать його повноваженням та нормам Конституції України і чинного законодавства.
Вища рада правосуддя вирішила надіслати попередню позицію ВРП щодо проєкту Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки до Національного агентства з питань запобігання корупції та Кабінету Міністрів України. Крім того, Рада ініціювала обговорення проєкту Антикорупційної стратегії серед суддівської та професійної спільноти.