Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
10 липня у Вищому антикорупційному суді продовжилось підготовче судове засідання за обвинуваченням двох осіб у справі щодо надання неправомірної вигоди голові Фонду держмайна. Дії обвинувачених кваліфіковано за ч. 4 ст. 369 КК України.
Один із захисників обвинуваченого не з’явився на підготовче судове засідання, яке відбулось 19 червня 2020 року. Він направив суду письмове клопотання про відкладення розгляду справи, мотивуючи це тим, що погано почувається, але будь-яких підтверджень обставин хвороби до клопотання не додав.
Суд був змушений відкласти підготовче судове засідання на 22 червня 2020 року та доручити Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Києві призначити обвинуваченому адвоката, оскільки слід було вирішувати питання продовження, зміни чи скасування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
У подальшому, під час судового засідання захисник повідомив, що до лікаря не звертався, оскільки не настільки погано почувався та боявся інфікуватися коронавірусом.
Зважаючи на виявлені обставини, на думку колегії суддів ВАКС, неприбуття захисника в засідання спрямоване на невиправдане затягування судового розгляду справи, що є порушенням правил адвокатської етики те неналежним виконанням своїх професійних обов’язків.
Колегія суддів ухвалила порушити перед Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури Києва питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності адвоката.
Судовий розгляд вказаного кримінального провадження суд призначив на 14 липня 2020 року о 08:00.
Нагадаємо, восени 2019 року троє осіб запропонували голові Фонду держмайна $5 млн неправомірної вигоди в обмін на призначення на посаду директора ПАТ «Одеський припортовий завод», 99,5% акцій якого належать державі, наперед визначеної особи та сприяння у здійсненні господарської діяльності з вказаним підприємством. Їх було затримано одразу після надання першої частини неправомірної вигоди, а саме - $50 тисяч.
У травні колегія суддів Вищого антикорупційного суду ухвалила вирок щодо одного з обвинувачених. Детальніше за посиланням: https://hcac.court.gov.ua/hcac/pres-centr/news/946306/
Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Вищий антикорупційний суд