Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Що робити, якщо на вас оформили кредит... без вашого відома!

27 січня 2020, 09:09

Якщо ви отримали дзвінок від банку чи колекторів про необхідність повернути кредит, про який ви нічого не чули, ми пропонуємо декілька порад, як діяти.

     1.Перевіряємо інформацію. Це можна зробити, звернувшись до банку, фінансової установи чи колекторської компанії, або онлайн в Українському  бюро кредитних історій: https://www.ubki.ua/

Зазвичай проста комунікація дає можливість з’ясувати, що сталася помилка, або хтось вказав ваш телефон/адресу/дані як контактні, а, насправді, до кредиту ви відношення не маєте.

  1. Якщо інформація підтвердилася, ідіть до правоохоронних органів.

Напишіть заяву до поліції про те, що на вас був незаконно оформлено кредит. Це потрібно для фіксації факту події та внесення даних до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

 

  1. Потрібно звернутися до кредитора чи колектора. Повідомте банк чи МФО про те, що ви особисто кредит не оформляли, та наведіть аргументи на вашу користь.

 

  1. Отримайте від банку завірені копії договорів про кредитування. Колектори повинні надати вам договір переуступки вашої заборгованості.

 

  1. Зверніться до юриста-спеціаліста з банківського права або самостійно виявіть ознаки підробки договору.

 

  1. Переконайте банк чи фінансову установу у підробці документа. Це дасть змогу об’єднати зусилля для викриття шахрая.

 

  1. Повідомте про підробку регуляторні організації у сфері банківського сектору. Зокрема, Національний банк України. Для сфери небанківського мікрокредитування – Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. Регулятор може призначити перевірку, вимагати від установ пояснень.

 

  1. Готуйте позов до суду.

 

І головне не втрачайте надію. Ось приклад успішного вирішення через суд подібної проблеми. 

Тростянчанин звернувся  до суду з позовом до банку про визнання недійсним договору позики.  Свої вимоги мотивував тим, що договір з банком ніколи не укладав та не підписував.

Про те, що став жертвою шахрайської схеми, чоловік дізнався коли отримав поштою копію рішення про стягнення з нього на користь банка заборгованості за кредитним договором, укладеним в електронному вигляді шляхом реєстрації на інтернет-сайті, на суму більше ніж 20 000 грн.

Про існування такого договору йому не було відомо. Електронної пошти у нього немає, не робив жодних дій, які б підтверджували його наміри щодо отримання позики від даної фінансової установи,  вважає, що він має відносини із фінансовими шахраями, які використали копії його документів.

Чоловік із заявою звернувся до Тростянецького відділення поліції, в якій  вказав, що впродовж 2018 року невідомі йому особи, без його відома, оформили на нього кредити у різних баках України, на суму більше 30 тисяч гривень, - повідомляє прес-служба Тростянецького районного суду Сумської області.

Суд під час розгляду справи встановив, що позивач не реєструвався у інформаційно-телекомунікаційній системі банку, договір позики за допомогою електронного підпису не підписував. Доказів, які б підтверджували, що сума позики була зарахована на поточний рахунок позивача немає. Належні докази того, що із боку позивача була вчинена будь-яка дія, направлена на укладення даного договору та на отримання коштів на умовах позики суд не встановив. Суд визнав недійсним договір про надання позики, укладений між фінансово-кредитною установою та місцевим жителем.

З рішенням суду можна ознайомитися в ЄДРСР за № 588/1942/19.

 

Читайте нас у Telegram

Читайте нас у Facebook

©Прес-центр судової влади України