Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Верховний Суд залишив в силі рішення Київського районного суду міста Одеси, яким стягнуто 500 тисяч гривень моральної шкоди на користь матері новонародженої дитини.
Позивач звернулася до суду в інтересах свого малолітнього сина з позовом до одного зі структурних підрозділів Одеської обласної клінічної лікарні.
Матір дитини зазначила, що у зв’язку з тим, що її сину одразу після народження не були зроблені необхідні тестування та не встановлено правильного діагнозу, він значно відстає у розвитку: не розмовляє, відсутні деякі навички самообслуговування.
Жінка посилалась на те, що якби лікарі вчасно поставили діагноз її сину, його стан здоров’я був би значно кращим, а натомість він став інвалідом та до кінця свого життя потребуватиме сторонньої допомоги.
Cудом встановлено, що відповідач є відповідальною організацією за проведення своєчасного скрінінг-обстеження, однак, своєю бездіяльністю співробітники структурного підрозділу створили загрозу життю та здоров’ю малолітньої дитини.
Скрінінг не було проведено у зв'язку з недостатньою кількістю тест-наборів. І навіть після отримання тест-наборів проведення скрінінгів здійснено не було, і ніяких рекомендацій щодо альтернативної діагностики генетичних захворювань матері не надавали. Тобто, матері дитини взагалі не повідомили, що даний тест її дитині проведено не було. Це призвело до того, що було згаяно час на встановлення діагнозу дитині.
Апеляційний суд Одеської області змінив рішення Київського районного суду міста Одеси, зменшивши розмір моральної шкоди до 50 тисяч гривень.
4 вересня 2019 року Верховний Суд скасував рішення Апеляційного суду Одеської області та залишив в силі рішення суду першої інстанції. Таким чином, за рішенням суду жінці відшкодовано моральну шкоду у розмірі 500 тисяч гривень (справа № 520/16987/15-ц).
За повідомленням прес-служби суду