Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
До ВРП надійшло повідомлення судді окружного адміністративного суду міста Києва Каракашьяна Сергія Костянтиновича, у якому він зазначає про тиск представників Кабінету Міністрів України з метою прийняття для себе позитивного рішення у справі за позовом до в.о. Міністра охорони здоров’я України
Суддя повідомив, що ним здійснювався розгляд адміністративної справи за позовом до в.о. Міністра охорони здоров’я України за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, – Кабінету Міністрів України.
У межах розгляду вказаної справи було прийнято, зокрема, ухвалу про забезпечення адміністративного позову та ухвалу про роз’яснення такого рішення.
Суддя зазначає, що в межах розгляду вказаної справи вирішувалося питання про скасування вжитих судом заходів забезпечення адміністративного позову.
15 лютого 2019 року було призначено судове засідання у справі, включаючи розгляд заявлених вимог по суті.
Як вказує Каракашьян С.К., із повідомлень ЗМІ йому стало відомо, що 14 лютого 2019 року Кабінет Міністрів України прийняв рішення звернутися до Вищої ради правосуддя зі скаргою про притягнення його до дисциплінарної відповідальності за розгляд справи.
Відповідно до рішення Ради суддів України від 8 червня 2017 року № 34 наявність скарги щодо судді у провадженні ВРП, відкриття дисциплінарного провадження за такою скаргою не породжує конфлікту інтересів у діяльності судді щодо розгляду конкретної судової справи.
Каракашьян С.К. вказує, що подання учасником такого судового провадження скарги на дії судді до Вищої ради правосуддя до закінчення судового розгляду справи має ознаки впливу на суд, що передбачає кримінальну відповідальність за статтею 376 Кримінального кодексу України (втручання в діяльність судових органів).
Кабінет Міністрів України як учасник розгляду справи замість того, щоб скористатись своїм законним правом на оскарження судового рішення в апеляційному порядку, в тому числі ухвали про забезпечення адміністративного позову, вдався до незаконних, на думку судді Каракашьяна С.К., дій щодо притягнення його до дисциплінарної відповідальності, що свідчить про здійснення тиску на суд задля отримання рішення на свою користь.
У повідомленні суддя наголошує, що суспільну думку про судову владу формують не тільки особи, які мають досвід взаємодії із судами, а й політики, державні органи, правоохоронні органи тощо.
Коментуючи рішення суддів, представники виконавчої та законодавчої влади мають уникати критики, яка може підірвати незалежність судової влади або довіру суспільства до неї, а також уникати дій, які можуть поставити під сумнів їх бажання виконувати рішення суддів, за винятком випадків, коли вони мають намір подати апеляцію, зазначає Каракашьян С.К.
Відповідно до статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» вказане повідомлення внесено до реєстру повідомлень суддів про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя. Вищою радою правосуддя буде проведено перевірку викладених суддею фактів та ухвалено відповідне рішення.
Прес-центр судової влади України