Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
29 жовтня 2018 року у Чернігівській області (с. Снов’янка) розпочав роботу Перший загальнонаціональний професійний форум для прес-секретарів судів, який організовано Програмою USAID «Нове правосуддя», Канадсько-українським Проектом підтримки судової реформи та Вищою радою правосуддя.
З вітальним словом до учасників звернулися Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк (відеозвернення), директор Управління міжнародних програм Офісу Уповноваженого з питань федеральних суддівcьких справ Канади Олег Шаков, юридичний радник Програми USAID «Нове правосуддя» Уляна Пашинна.
Ігор Бенедисюк привітав учасників, зазначивши, що форум є першою спробою створити професійний майданчик для об’єднання прес-секретарів судів з метою покращення комунікації із суспільством та чудовою нагодою для всіх підвищити професійні знання.
Голова ВРП подякував міжнародним партнерам, зокрема Програмі USAID «Нове правосуддя» та Канадсько-українському Проекту підтримки судової реформи, за важливу і своєчасну фінансову та експертну допомогу.
Також І.Бенедисюк зауважив, що завдяки Прес-центру судової влади та міжнародним донорам на форум запрошені кращі тренери з комунікації, які поділяться своїми знаннями та досвідом.
Одним з основних завдань Вища рада правосуддя вважає постійну підтримку і розвиток процесів комунікації, зокрема, Комунікаційний комітет системи правосуддя на засіданні 28 вересня цього року підтримав та схвалив рішення про створення в кожному суді у процесі реорганізації судів окремої посади прес-секретаря. Очільники судової влади зроблять все можливе, аби заходи з комунікації отримували належну фінансову підтримку за рахунок фінансування з Державного бюджету України, наголосив І.Бенедисюк.
Мета заходу − презентація та обговорення Звіту комунікаційної діяльності судів за перше півріччя 2018 року, а також міжнародного та національного досвіду використання сучасних комунікаційних стратегій з метою підвищення рівня довіри громадськості до суду.
Учасники форуму обговорять питання налагодження конструктивного діалогу між судами та ЗМІ, виходу судової влади за межі професійної аудиторії для ефективного інформування суспільства про досягнення судової реформи, поліпшення якості інформаційного наповнення веб-сайтів та сторінок судів у соціальних мережах для розвитку культури відкритості, гендерної чутливості, для ведення постійного діалогу з громадськістю.
Ключові питання для обговорення: ефективна робота прес-секретаря суду як основа позитивного сприйняття судової влади громадськістю, важливість комунікації для підвищення рівня громадської довіри до суду, роль прес-секретаря в комунікаційній діяльності суду, гендерна чутливість та уникнення мови ворожнечі.
Спікери поділяться з учасниками форуму досвідом Канади у здійсненні ефективної комунікації судів із громадськістю на прикладі Вищого суду провінції Альберта, суду канадської провінції Британська Колумбія та нададуть практичні поради з управління репутацією судової влади та подолання негативних стереотипів у сприйнятті суду та суддів суспільством.
Окрім того, йтиметься про можливість об’єднання прес-секретарів судів у професійну асоціацію для розвитку професії, обміну досвідом та створення єдиних підходів у комунікаційній політиці судової влади.
Для учасників буде проведено практичні майстер-класи із написання текстів інформаційних повідомлень судів та їх адаптації під різні медіа-платформи, із кризових комунікацій та планування медіа-кампаній.
Під час майстер-класів учасники ознайомляться із принципами створення текстів прес-анонсу/релізу про судову справу, що викликає суспільний інтерес, та адаптації цих текстів для соціальних мереж Facebook, Twitter, Instagram, зокрема і на прикладі комунікацій Верховного Суду, отримають навички прогнозування, планування та реалізації дій у випадку типових кризових ситуацій: мітинг, поширення неправдивої чи правдивої негативної інформації про суд чи суддю, надзвичайна подія в суді, негативна позасудова поведінка працівника суду тощо.
Крім того, учасники дізнаються про техніку підготовки новин про судові справи доступною мовою та успішні приклади спростування неправдивої інформації у публічній комунікації суду із прокуратурою та поліцією в кризових ситуаціях.
У заході беруть участь близько ста прес-секретарів судів. Серед спікерів − начальник управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату ВРП, керівник Прес-центру судової влади України Оксана Лисенко, заступник начальника управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату ВРП, заступник керівника Прес-центру судової влади України Ірина Паламарчук, Голова Вищого суду провінції Альберта (Канада) Мері Моро, доктор наук із соціальних комунікацій, декан факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ ім. І.І. Мечникова Олена Іванова, головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва та взаємодії із ЗМІ Київського апеляційного суду Зулулхан Рогожина, прес-секретар Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Алла Плінська, прес-секретар Зарічного районного суду міста Сум Наталія Сидоренко, прес-секретар окружного адміністративного суду міста Києва Юлія Якуб, заступник керівника апарату, прес-секретар Святошинського районного суду міста Києва Катерина Роганькова (через skype), суддя (у відставці), координатор із цифрових комунікацій суду провінції Британська Колумбія (Канада) Енн Раунтвейт, директор Українського кризового медіа-центру Олена Сипченко, кандидат політичних наук, координатор з питань гендерної рівності та судового адміністрування українсько-канадського Проекту підтримки судової реформи Людмила Чернявська, медіа-юрист громадського об’єднання «ІРРП – Інститут розвитку регіональної преси» Людмила Панкратова, фахівці прес-служби Верховного Суду Ольга Прокопенко та Роман Палюх, експерт зі стратегічних та кризових комунікацій, викладач Львівської бізнес-школи Анна Гончарик, експерт із цифрових комунікацій, PR та SMM Артем Жуков, екперт з державних комунікацій, директор PR-агенції Republic Арина Сатовська.
Прес-центр судової влади України