Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
До Слов’янського міськрайонного суду 11 липня 2018 року надійшло повідомлення про те, що на адресу мешканки м. Слов’янська надійшло рішення Слов’янського міськрайонного суду Донецької області про стягнення неї грошових коштів на користь ТОВ «РОСВЕН ІНВЕСТ УКРАЇНА»
З метою усунення будь-яких непорозумінь та захисту всіх верств населення від неправомірних дій з боку недобросовісних осіб, є необхідним висвітлити деякі аспекти діяльності суду щодо оформлення процесуальних документів, які направляються учасникам судового процесу.
Кожне рішення, прийняте Слов’янським міськрайонним судом повинно відповідати вимогам процесуальних кодексів та інструкції з діловодства у місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, апеляційному суді Автономної Республіки Крим та вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ , затвердженої Наказом Державної судової адміністрації України 17.12.2013 № 173( далі Інструкція).
Також кожне рішення має у верхньому правому кутку:
а) єдиний унікальний номер, який складається із коду суду, номеру по порядку, та року, в якому надійшли матеріали справи до суду, які пишуться через похилу риску( за новою інструкцією буду позначатися через крапку.) Приклад: ***/***/***, або ***.***.**
б) номер провадження, який складається із коду справи(по номенклатурі номерів справи), коду суду, номеру по порядку відповідного провадження, та року, в якому надійшли матеріали справи до суду, які позначаються через похилу риску( за новою інструкцією буду позначатися через крапку.) Приклад: ***/***/***/***, або ***. ***.***.***
Нижче посередині аркушу паперу назва процесуального документа, де обов’язково зазначається словосполучення «ІМЕНЕМ УКРАЇНИ».
Приклад: «Вирок Іменем України», «Рішення Іменем України», тощо.
Потім зазначається дата проголошення рішення суду, назва суду із зазначенням ПІБ головуючого-судді, ПІБ секретаря судового засідання та учасників судового розгляду, місця проведення судового засідання та короткий зміст суті справи, що розглядається.
Після вступної частині рішення, йде слово «встановив», після якого, судом зазначено обставини, які були встановлені та мотиви прийнятого рішення,
Резолютивна частина рішення суду відокремлена словом «Вирішив», або «Ухвалив»,
В резолютивній частині зазначається вирішення по суті справи, яке судом розглядалось з обов’язковим зазначенням строку, порядку оскарження рішення та набуття ним чинності.
Рішення суду має особистий підпис судді – головуючого по справі. Крім того, у нижньому правому кутку рішення є код.
Сторонам по справі судом направляється копія рішення, як такого, що набрало законної сили, так і такого, що не набрало законної сили.
Відповідно до п. 13.7. Інструкції Копії судових рішень мають бути належним чином оформлені та засвідчені відбитком гербової печатки суду. Якщо копія судового рішення складається з кількох аркушів, вона має бути прошнурована нитками на п'ять проколів, а на зворотному боці останнього аркуша - скріплена підписом судді, працівника апарату суду, засвідчена відбитком гербової печатки суду, із зазначенням кількості зшитих аркушів.
Отже будь-яка копія рішення засвідчується відбитком гербової печатки суду.
За таких обставин, суд попереджає, що у разі отримання мешканцями м. Слов’янська та Слов’янського району незрозумілих документів, начебто винесених Слов’янським міськрайонним судом Донецької області, і при цьому, особа, яка такий документ отримала, в суд не викликалася, тощо, перш за все не треба лякатися, а спокійно вчинити наступні дії:
1)оглянути документ та перевірити його на наявність у ньому таких вагомих реквізитів:
Малого герба України вверху аркуша паперу посередині
Нижче у правому кутку : номеру справи та номеру провадження. Слід запам’ятати, що цифри можуть змінюватися, окрім коду Слов’янського міськрайонного суду, який на сьогодні є – 243
Назви процесуального документа(у разі його остаточності із зазначенням Іменем України»
Зазначення у вступній частині ПІБ головуючого-судді по справі та секретаря судового засідання, а також короткого змісту суті справи.
особистого підпису судді в кінці рішення,
дати набрання такого рішення законної сили або відмітки про те, що рішення не набрало законної сили;
скріплення цього документу гербовою печаткою суду.
Якщо вказані реквізити у такому документі відсутні, то наведене свідчить про його несправжність.
Після чого уважно перечитати документ, оскільки він може мати відмітки меншим шрифтом, про те, що він є лише зразком документу тощо, що також підтверджує ту обставину, що він не є процесуальним документом, прийнятим Слов’янським міськрайонним судом , і може бути надісланий невідомими особами( як то будь-якою колекторською фірмою, так і шахраями).
Якщо ж ви все ж-такі маєте певні сумніви, то завжди можете звернутися до суду із вказаним документом, де Вам працівники апарату суду перевірять на справжність.
Одночасно, суд роз’яснює, право кожної особи на звернення до правоохоронних органів( зокрема поліції) із повідомленням про вчинення кримінального правопорушення, якщо вони вважають що таке порушення відбувається як стосовно них так і інших осіб.
Суддею-спікером Слов’янського міськрайонного суду Ільяшевич О.В. також надано інтерв’ю – роз’яснення з цього приводу журналістам місцевих СМІ.
За повідомленням прес-служби суду