Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
В Апеляційному суді Рівненської області відбувся розгляд апеляційних скарг щодо зміни запобіжного заходу чотирьом підозрюваним у шахрайстві, вчиненому в особливо великих розмірах у складі організованої злочинної групи. Їм, та ще одному спільнику, якому місцевий суд обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту із застосуванням електронного засобу контролю, оголошено підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України.
П’ятеро учасників організованої злочинної групи підозрюються в тому, що впродовж 2014-2018 років за допомогою телефонного зв’язку повідомляли громадянам про діяльність на території України медичних установ, у яких можна придбати дорогі, але ефективні лікарські препарати іноземного виробництва проти різних захворювань. Доставку препаратів здійснював кур’єр. Аби бути більш переконливими, вони вдавали з себе іноземних лікарів, проводили попередню діагностику організму клієнтів у телефонному режимі, а також «лікували пацієнтів», а це переважно люди похилого віку, які мають різні захворювання, за допомогою супутника. Вдавалися підозрювані до психологічного тиску та змушували довірливих людей купувати дорогі медичні препарати, а також запевняли, що з часом, за сприяння міжнародних організацій, частину коштів їм буде повернуто.
Як з’ясувалося — підозрювані розповсюджували дешеві біологічно активні добавки по всій Україні. Шляхом обману та зловживання довірою громадян зловмисникам вдалося за цей час збагатитись на понад мільйон гривень.
16 лютого 2018 року Рівненський міський суд задовольнив клопотання слідчого та застосував до організатора запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави у розмірі 1,5 млн. грн. Інші троє учасників зможуть вийти з-під варти, якщо внесуть заставу в розмірі трохи більше ніж мільйон гривень кожен. П’ятий підозрюваний перебуває під домашнім арештом.
Захисники підозрюваних оскаржили ухвали місцевого суду в апеляційному порядку. У суді вони переконували, що їх підзахисні мають міцні соціальні зв’язки, готові співпрацювати з органами досудового розслідування та суду, мають позитивні характеристики за місцем проживання, а тому їм необхідно обрати запобіжний захід, не пов’язаний з триманням під вартою.
Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Рівненської області, взявши до уваги доводи сторін, існуючі ризики, можливість впливу підозрюваних на свідків та потерпілих, врахувавши характер кримінального провадження, обставини його вчинення, а також той факт, що до правоохоронних органів продовжують надходити заяви від обманутих людей, рішення місцевого суду залишила без змін, апеляційні скарги захисників — без задоволення.
Підозрювані у шахрайстві, вчиненому в особливо великих розмірах у складі організованої злочинної групи, під вартою перебуватимуть щонайменше до 14 квітня 2018 року. Якщо їх вину буде доведено, вони можуть надовго потрапити за ґрати, оскільки санкція статті Кримінального кодексу України, за якою їм оголошено підозру, передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.
За повідомленням прес-служби суду