28 вересня 2011 року в конференц-залі Державної судової адміністрації України відбулася зустріч Голови ДСА України Руслана Кирилюка з експертами Програми «Боротьба з корупцією та утвердження верховенства права в Україні».
Протягом 2007-2009 років Державною судовою адміністрацією України реалізовано Програму «Боротьба з корупцією та утвердження верховенства права в Україні» у рамках програми корпорації «Виклики тисячоліття» (MCC) для України. Проект «Україна: верховенство права» був виконавцем зазначеної Програми.
Під час зустрічі було розглянуто три напрямки Програми «Боротьба з корупцією та утвердження верховенства права в Україні», зокрема, щодо розробки галузевої програми інформатизації судів, посилення механізму тестування в судовій системі, вдосконалення процедури притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.
Голова Державної судової адміністрації України Руслан Кирилюк високо оцінив співробітництво в рамках Програми «Боротьба з корупцією та утвердження верховенства права в Україні» та відзначив, що заходи, впровадження котрих розпочато спільно із цією Програмою нині вже реалізуються. Зокрема, проведено процедуру добору кандидатів на призначення на посаду судді вперше шляхом складання анонімного тестування, поліпшено процедуру притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності, прийнято програму автоматизації судів та запроваджено у всіх судах України комп‘ютерну програму документообігу.
Наразі, експерти із оцінки результатів впровадження Програми «Боротьба з корупцією та утвердження верховенства права в Україні» підбили підсумки діяльності та визначали ступінь завершеності заходів, котрі проведені в рамках програми корпорації «Виклики тисячоліття».
Довідково:
Спільний проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та корпорації «Виклики нового тисячоліття» (MCC) «Боротьба з корупцією та укріплення верховенства права в Україні згідно з пороговою програмою (ТСР) корпорації «Виклики нового тисячоліття (МСС)” для України» (надалі - Проект UROL MCC) діяв з жовтня 2007 до вересня 2009 року.
Проект UROL MCC спрямовував свою діяльність у таких трьох напрямках: (1) сприяння розробці галузевої програми інформатизації судів, (2) посилення механізму тестування суддів, (3) розширення механізмів дисциплінарної відповідальності суддів.