Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У Державній судовій адміністрації України
відбулося урочисте відкриття комп’ютерного класу
16 березня 2011 року у конференц-залі Державної судової адміністрації України відбулося урочисте відкриття комп’ютерного класу.
Комп’ютерний клас складається з тридцяти робочих місць та серверної станції, що дозволяє повністю відтворити процедури проходження справ в електронному вигляді всіма стадіями розгляду в суді. Використання комп’ютерного класу дозволить проводити навчання для працівників судів та органів судової влади з метою підвищення їх навичок та вмінь роботи з системами електронного документообігу та іншим програмним забезпеченням.
Обладнання для комп‘ютерного класу передано Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Україна: верховенство права». Комп’ютерний клас відкрито з метою належного виконання вимог статті 15 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо впровадження систем електронного документообігу у судах.
Захід проводився Проектом (USAID) «Україна: верховенство права» за участі партнерів проекту – Державної судової адміністрації України, Ради суддів України та Ради суддів загальних судів.
В урочистостях взяли участь керівник програм розвитку демократії та врядування Агентства США з міжнародного розвитку USAID Олександр Піскун, заступник керівника Проекту «Україна: верховенство права» Наталія Петрова, Голова Державної судової адміністрації України Руслан Кирилюк, експерт Проекту «Україна: верховенство права» у галузі інформаційних технологій, запрошений із США, Кертіс ДеКлую, судді, працівники апарату судів, керівники структурних підрозділів ДСА України, засобів масової інформації, інші.
Голова Державної судової адміністрації України Руслан Кирилюк подякував Проекту USAID, завдяки якому стало можливим відкриття комп‘ютерного класу, за впровадження автоматизованої системи в судах і підтримку судової системи в цілому. Руслан Кирилюк зазначив, що Державна судова адміністрація України розглядає впровадження автоматизованої системи, зокрема, автоматизований розподіл справ між суддями, як серйозний крок на шляху до подолання корупції в судовій системі України, оскільки часто в бік українського судоустрою звучали претензії і звинувачення в упередженому розподілі справ. «Система автоматизованого діловодства функціонує в 700 судах України, що становить 98, 3% від загальної кількості», - сказав Руслан Кирилюк. Також, Голова Державної судової адміністрації України означив ряд труднощів, зокрема, недофінансування судової системи, необхідність навчання користувачів роботі з програмами, оснащення комп'ютерною технікою судів, а також поліпшення програмного забезпечення, що працює в судах.
Керівник програм розвитку демократії та врядування Агентства США з міжнародного розвитку USAID Олександр Піскун відзначив, що програма автоматизації всіх судів спрямована на поліпшення доступу громадян до судочинства, підвищення довіри до суду. Відкритий в ДСА України комп‘ютерний клас дасть можливість провести підготовку і навчити працівників судів, а також виявити та відкоригувати якісь недоліки у відповідному програмному забезпеченні.
Заступник керівника Проекту «Україна: верховенство права» Наталія Петрова зауважила, що дводенний семінар, присвячений навчанню працівників судової системи особливостям роботи комп'ютерної програми «Діловодство загальних судів», що відбуватиметься після відкриття комп'ютерного класу, дозволить ідентифікувати ті моменти, що заважають успішному впровадженню автоматизованої системи документообігу судів.
Протягом дводенного семінару буде проаналізовано роботу комп‘ютерної системи «Документообіг загальних судів». До участі у семінарі запрошені судді, керівники та працівники апарату судів, фахівці державного підприємства «Інформаційні судові системи», інші.
Експерт Проекту «Україна: верховенство права» у галузі інформаційних технологій Кертіс ДеКлую здійснить апробацію та тестування КП «ДЗС» та за результатами свої роботи із цією комп‘ютерною програмою підготує відповідні висновки.
Довідково: «Україна: верховенство права» є проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Реалізація Проекту USAID «Україна: верховенство права» розпочалася в квітні 2006 року. Перший етап Проекту тривав 18 місяців, другий етап розпочався у жовтні 2007 року і триватиме до вересня 2011 року. Проект спрямований на посилення верховенства права, а також підвищення рівня обізнаності суспільства про суть і про хід судово-правової реформи. Проект має дві основні мети: підвищення прозорості судової системи, а також ухвалення стратегії і здійснення реформи законодавства на основі верховенства права і боротьби з корупцією.
Для досягненнях своєї мети Проект тісно співпрацює з Секретаріатом Президента України, Міністерством юстиції України, Національною комісією із зміцнення демократії та утвердження верховенства права, Верховною радою України, Верховним Судом України, Вищим адміністративним судом України, Державною судовою адміністрацією України, Академією суддів України та ін.
Проектом означено виконання 5 завдань. Серед них — підвищення рівня правової обізнаності громадськості, а також рівня кваліфікації суддів і працівників судів і визначення проблем, негайне рішення яких сприятиме прозорості в судовій системі.