Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
4 листопада 2010 року відбулася міжнародна конференція «Інновації в адмініструванні судів», організована Проектом ЄС «Прозорість та ефективність функціонування судової системи України: компонент державної служби».
У роботі конференції взяли участь голови місцевих загальних судів з чотирьох пілотних регіонів Проекту: Київського, Харківського, Одеського та Львівського, а також голови апеляційних загальних судів, судді Верховного Суду України, Голова Державної судової адміністрації України та начальники її територіальних управлінь, співробітники Проектів ЄС «Прозорість та ефективність функціонування судової системи України», USAID «Україна: верховенство права», Українсько-канадського проекту судової реформи.
Конференція «Інновації в адмініструванні судів» стала завершальним заходом Проекту, котрий розпочався в липні 2008 року та закінчує діяльність в грудні 2010 року.
Голова Державної судової адміністрації України Руслан Кирилюк, виступаючи на конференції, подякував співробітникам Проекту «Прозорість та ефективність функціонування судової системи України: компонент державної служби» за проведену роботу, зокрема, дистанційне навчання, навчальні семінари із адміністрування в судах для голів судів, керівників апаратів судів, видання різного роду збірників та посібників для голів судів, керівників та працівників апаратів судів. Руслан Кирилюк закликав керівників судів продовжувати розпочату в рамках Проекту роботу та застосовувати отримані знання.
Учасники конференції високо оцінили роботу співробітників Проекту «Прозорість та ефективність функціонування судової системи України: компонент державної служби» та відзначили необхідність продовження подібних проектів.
Довідка:
Проект розпочав діяльність у липні 2008 року та триватиме до грудня 2010 року. Виконавцем проекту є Консорціум на чолі із WYG international. Бенефіціарами проекту є Верховний суд України та Міністерство юстиції України. Реципієнтами – Державна судова адміністрація України, Академія суддів України та Державна виконавча служба України.
Проект має на меті сприяти вдосконаленню діяльності органів судівництва. Зокрема, проект спрямований на вдосконалення діяльності Голів судів в сфері управління судами та персоналом, підвищення прозорості функціонування судової системи, удосконалення діяльності судів шляхом зменшення навантаження, забезпечення проведення навчальних тренінгів для голів та працівників апаратів судів, удосконалення системи підвищення кваліфікації суддівських кадрів.
В рамках проекту також проведено навчання цільових груп, розроблено та виготовлено інструкції з питань управління судами та виконання судових рішень, зміцнення відповідних навчальних закладів, подано пропозиції удосконалення законодавчої бази у сфері судівництва,.
Досягнення означеної мети проекту реалізується шляхом оцінювання існуючих проблем у сфері судівництва, проведення семінарів, у разі потреби внесення змін та розробка інших нормативно-правових актів, обмін досвідом у сфері здійснення правосуддя.
Проект реалізується через навчання Голів судів, керівників апаратів судів, помічників суддів, загальних судів першої інстанції, загальним числом 136 судів, оскільки саме суди такої юрисдикції складають найбільшу частину судової системи, мають найбільший обсяг роботи та розглядають справи в усіх областях права. Для проведення навчання обрано чотири регіони України, де відбуваються пілотні проекти, зокрема, це Київська, Харківська, Львівська та Одеська області.