Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
25 січня 2013 року в місті Львові відбулося чергове фокус-групове обговорення проекту Стратегічного плану інформатизації судової системи України. Вказаний проект Стратегічного плану розроблений в рамках діяльності Робочої групи з питань інновацій Державної судової адміністрації України спільно з Проектом агентства США із міжнародного розвитку (USAID) «Україна: справедливе правосуддя».
У фокус-груповій дискусії взяли участь представники апеляційного суду Львівської області, Львівського апеляційного адміністративного суду, Львівського апеляційного господарського суду, Личаківського та Шевченківського районних судів м. Львова, апеляційного суду Івано-Франківської області, Державної судової адміністрації України та її територіального управління у Львівській області, а також представники Проекту агентства США із міжнародного розвитку (USAID) «Україна: справедливе правосуддя», ДП «Інформаційні судові системи», інші.
Суддя апеляційного суду Одеської області, член ради суддів загальних судів Анатолій Бабій зауважив, що завдяки Стратегічному плану інформатизації судової системи України відбудеться комплексне вирішення питань автоматизації, оскільки його реалізація формується не зверху вниз, а з урахуванням побажань та проблем безпосередніх користувачів – суддів, працівників апаратів та відвідувачів суду.
В ході обговорення конкретних пунктів Стратегічного плану інформатизації судової системи України начальник управління з питань судового діловодства Державної судової адміністрації України Олександр Слоніцький зазначив, що реалізація цього Плану, як елементу Стратегічного плану розвитку судової влади на 2013- 2015 роки, дозволить підвищити ефективність відправлення правосуддя, підніме рівень доступу громадян до суду та заощадить гроші платників податків, адже запровадження таких систем як «Відеоконференцзв'язок», «Електронний суд», встановлення електронно-довідкових кіосків призведе до позитивного економічного ефекту. Також Олександр Слоніцький поінформував учасників про те, що у недалекому майбутньому запрацює система електронного повідомлення сторін судового процесу, а також повідомив про розробку для суддів спеціальної програми для нагляду за робочим графіком у веб-інтерфейсі.
Учасники фокус-групової наради обговорили актуальність та важливість Стратегічного плану інформатизації, поділилися особистим досвідом та способами вирішення проблем, пов’язаних із роботою системи документообігу, діловодства, процесів комп’ютеризації тощо.
У завершальному слові керівник Проекту «Україна: справедливе правосуддя» Девід Вон подякував усім учасникам фокус-групового обговорення за плідну роботу та відзначив, що працює в Україні вже 6 років і кожного разу повертається зі Львова із перспективними думками та ідеями.
Довідково:
Стратегічний план інформатизації судової системи України розроблений з метою вдосконалення інформаційно-телекомунікаційної системи судів; якісного поліпшення рівня судового захисту прав і свобод громадян та юридичних осіб; підвищення прозорості та доступності, зростання довіри до органів правосуддя, поліпшення думки населення про суди, їх ролі та соціальної значимості; формування позитивного іміджу судової системи в цілому; підвищення правового рівня інформованості населення, їх ділової активності щодо забезпечення захисту своїх прав, свобод і законних інтересів у судовому порядку; поліпшення бізнес-клімату.
З реалізацією Плану передбачається: скорочення термінів розгляду судових справ та покращення доступу до правосуддя на основі комплексного використання новітніх інформаційних технологій (відеозв’язок, мережі передання даних, електронний суд), підвищення ефективності процесів судового діловодства, підвищення якості інформаційної взаємодії судів різних інстанцій та держаних органів і установ, зняття з працівників суду не властивих їм задач та покращення умов праці персоналу, скорочення витрат часу на забезпечення діяльності суду, економія державних коштів, покращені умови для доступу працівників суду до законодавчої інформації та матеріалів з судової практики, модернізація та розвиток інформаційно-телекомунікаційної інфраструктури судів до рівня, який дозволить вирішувати вищезгадані проблеми, захист державних інформаційних ресурсів відповідно до законодавства із захисту інформації.
Серед напрямків діяльності Проекту «Україна: справедливе правосуддя» є «Автоматизація судів»http://www.fair.org.ua/index.php/index/work_single/4 Зокрема, Проект «Україна: справедливе правосуддя» спільно з ДСА та РСУ працюватиме над продовженням автоматизації українських судів. Для досягнення цієї мети проект надасть допомогу ДСА в оновленні Концепції інформатизації судів України, щоб відобразити останні зміни, передбачені законом України «Про судоустрій та статус суддів», надати конкретизовану бюджетну інформацію та визначити терміни завершення процесу. Автоматизоване діловодство на основі найкращої світової практики є ключовим для більш прозорої ефективної та підзвітної судової системи. Оновлений стратегічний план автоматизації визначить подальші дії української судової влади щодо продовження автоматизації судів. Як тільки такий план буде готовий, Проект «Україна: справедливе правосуддя» розглядатиме питання надання обладнання та програмного забезпечення на підтримку його впровадження.
В процесі виконання цих завдань Проект «Справедливе правосуддя» буде використовувати досягнення попереднього проекту USAID «Україна: верховенство права», зокрема, щодо розробки та пілотного впровадження декількох стандартів функціонування суду, стратегії автоматизації судів України, а також розробки планів впровадження автоматизації в окремих регіонах України.