Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У Київському апеляційному суді відбулася друга сесія спеціалізованого тренінгу з міжнародного гуманітарного права

20 травня 2025, 10:18

6 травня 2025 року у Київському апеляційному суді відбулася друга сесія спеціалізованого тренінгу з міжнародного гуманітарного права, організованого Консультативною місією Європейського Союзу (КМЄС) в Україні. Захід продовжив серію навчань, присвячених актуальним питанням розслідування та судового розгляду справ про міжнародні злочини.

У тренінгу взяли участь судді судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду – Іван МосьондзОльга ЮрдигаВіра КовальськаМаргарита Васильєва, а також помічники суддів та працівники апарату Київського апеляційного суду.

2

До заходу в онлайн-форматі приєднався колишній старший радник з питань підтримання обвинувачення у справах про міжнародні злочини Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) в Україні Марк Роорда, який висвітлив ключові аспекти міжнародного гуманітарного права, зокрема питання імунітету комбатанта, а також специфіку розслідування нападів в умовах збройного конфлікту.

1

Магдалена Кооле — суддя апеляційного суду Гааги, старша радниця з питань судового розгляду справ про міжнародні злочини Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) в Україні зосередилася на практичних аспектах використання розвідданих як доказів у кримінальних провадженнях. Окрему увагу було приділено темі заочного судочинства у справах про міжнародні злочини в Україні, зокрема механізмам інформування учасників процесу про дату та час судових засідань, а також забезпеченню реалізації їх процесуальних прав.

Учасники тренінгу мали змогу поставити запитання, обмінятися думками та обговорити окремі особливості застосування міжнародного гуманітарного права в контексті національного судочинства.

Київський апеляційний суд цінує підтримку Консультативної місії Європейського Союзу в Україні та її роботу у сфері підвищення кваліфікації суддівського корпусу. Проведення таких тренінгів дає змогу суддям поглиблювати розуміння окремих аспектів міжнародного права та обмінюватися професійним досвідом у сфері розгляду складних категорій справ, зокрема пов’язаних із воєнними злочинами.

3

Київський апеляційний суд